Patrik Hartl a jeho knihy

Hartl Patrik

*1976

Olomoucký rodák, režisér a především spisovatel Patrik Hartl, je v knižním světě považován za jednoho z nejčtenějších současných českých autorů. Na kontě má už několik románů. Jeho první román Prvok Šampón Tečka a Karel je pohledem do života čtyř kamarádů, kteří s odstupem času hodnotí svůj uplynulý život. I další romány popisují příběhy na pohled obyčejných lidí a působí reálně. Mnohdy se čtenář od srdce zasměje, jindy jen ironicky pousměje a nechybí ani dojemné až dramatické okamžiky.

Příběhy Hartlových hrdinů jako by zkrátka psal život sám. Jeho Okamžiky štěstí a Malý pražský erotikon se staly bestsellery. Patrik Hartl však původně vystudoval filmovou a televizní režii na FAMU v Praze. Režíroval celovečerní film Taková normální rodinka a je autorem a režisérem divadelních her v divadle Studio DVA.

Mezi jeho nejúspěšnější hry patří Hovory o štěstí mezi čtyřma očima a Líbánky na Jadranu. Velice úspěšnou hrou, kterou režíroval je Caveman, která již několik let baví diváky po celé republice. Kromě toho, že je Patrik Hartl velmi úspěšným autorem knih, divadelních her a režisérem, do podvědomí se také dostal svým bujarým smíchem. Smích Patrika Hartla je velice nakažlivý! 

 

Hodnocení obchodu na Zboží.cz

© AMIPA s.r.o. [https://www.prodej-knih.cz/]