Knihy od Jo Nesbo

Nesbo Jo

*1960

Norský spisovatel Jo Nesbo, rodák z Osla, vystudoval ekonomii a stal se makléřem a později finančním analytikem v největší norské makléřské společnosti. Ale již od malička měl vřelý vztah ke knihám, a to nejspíš díky vlivu jeho rodičů, matka byla knihovnice a otec veliký čtenář a skvělý vypravěč. Se svým bratrem založil úspěšnou rockovou kapelu Di Derre. Přesto se nakonec rozhodl, že se začne věnovat psaní.

Jo Nesbo je především autorem detektivních románů. Jeho prvotina vyšla již v roce již v roce 1997 pod názvem Netopýr. Zde se také poprvé objevil detektiv jménem Harry Hole, který byl stěžejní postavou jeho sedmi románů, např. Sněhulák, Švábi, Červenka, atd. Poté Nesbo Harryho Holea "opustil", ale i nadále se věnoval psaní detektivek.

V roce 2015 byl natočen seriál podle jeho předlohy o okupaci Norska ruskou armádou. Zároveň napsal i několik dětských knížek a jejich představitel Doktor Proktor dnes již úspěšně baví děti po celém světě. Jo Nesbo je jedním z předních současných bestsellerových autorů. Za svá díla dostal různá ocenění. Některé z jeho titulů byly vydány i jako audioknihy.

Zdroj, foto: Wikipedia

Hodnocení obchodu na Zboží.cz

© AMIPA s.r.o. [https://www.prodej-knih.cz/]