Pohlreich Zdeněk

Pohlreich Zdeněk

*1957

Zdeněk Pohlreich nejen, že nepatří mezi spisovatele jako takové, ale nechtěl být ani kuchařem. Přesto se dnes gastronomii věnuje naplno a je jako autor podepsán pod nemalým množstvím knih. Ale začněme od začátku.

Zdeněk Pohlreich se narodil v Praze. Když se nedostal ke studiu střední školy, nastoupil na učební obor, kde se vyučil kuchařem. Jeho práce ho tehdy vůbec nebavila. V roce 1986 se rozhodl emigrovat do Nizozemska a poté do Austrálie, kde pracoval ve francouzské restauraci, kde se postupem času stal šéfkuchařem. Po návratu do vlasti působil ve vyhlášených pražských restauracích.

Širší veřejnost měla možnost Zdeňka Pohlreicha zaznamenat v roce 2009 s nástupem reality show Ano, šéfe! kde jakožto odborník v oboru gastronomie radil restauračním zařízením, jak dosáhnout úspěchu. V hodnocení restaurací si nebral servítky, velmi často používal vulgarismy a účastníkům reality show příliš často do smíchu nebylo. Přesto, a nebo možná proto, tato reality show dosáhla velké sledovanosti. S takovým úspěchem na sebe nenechalo čekat ani vydání knihy, které vyšlo ještě téhož roku s názvem Bravo, šéfe!

Několik následujících let byla „šéfa“ Zdeňka Pohlreicha plná televize i knižní pulty. Z úspěšných titulů jmenujme například Šéf na grilu, Vařte jako šéf, Česko vaří s Pohlreichem, Moje domácí kuchyně nebo Pohlreichova normální kuchařka.

Zdroj, foto: facebook

 

Hodnocení obchodu na Zboží.cz

© AMIPA s.r.o. [https://www.prodej-knih.cz/]