S naším požehnáním

S naším požehnáním

Krimi příběh S naším požehnáním je dle novinového plátku Irish Sunday Independent ďábelsky chytrý a velký zvrat na konci působí jako ruční granát. Jde o vraždu a pomstu, kterou vyšetřuje inspektor Tom Reynold s jeho týmem a stopy vedou do kláštera a podle inspektora vše nějak souvisí s Magdaleninými prádelnami.

Co to jsou Magdaleniny prádelny?

Byly pojmenovány po Máří Magdaléně a byly to azylové domy, ve kterých se shromažďovaly ženy s nevalnou pověstí, jako prostitutky, zlodějky, později i svobodné matky, potížistky, zkrátka ženy, které se provinily proti dobrým mravům společnosti.

Byly založeny v 18. století především na území Irska a postupem času se z nich stalo prakticky vězení. S definitivní platností byly uzavřeny až na konci 20. století. A do tohoto prostředí vedou stopy k vyřešení vraždy staré ženy. Irská autorka Jo Spain je bestsellerovou spisovatelkou a psaní knih a scénářů se věnuje na plný úvazek. A pokud má i ona čas na čtení, pak jejími oblíbenými autory jsou Jo Nesbo, Jodi Picoult, Liane Moriarty. Spisovatelku Jo Spain u nás již můžete znát z prvního přeloženého díla Přiznání.

 

Hodnocení obchodu na Zboží.cz

© AMIPA s.r.o. [https://www.prodej-knih.cz/]