Daniel Defoe a jeho knihy

Defoe Daniel

*1660 - 1731

Daniel Defoe (vlastním jménem Daniel Foe) se narodil v Cripplegate v Anglii. Jeho otec byl obchodník se svíčkami a člen řeznické společnosti. Měl o rok starší sestru.

Když mu bylo 10 let, zemřela mu matka. Styděl se za svůj prostý původ, proto si koncem devadesátých let nechal ke svému jménu Foe přidat  aristokratické „De.“ Od této doby jeho jméno bylo Defoe.

Navštěvoval presbyteriánskou školu, kde získal nejvyšší akademické vzdělání. Jako kazatel se ale neuplatnil, a tak později obchodoval s vínem a tabákem a investoval do zámořských plaveb. V roce 1684 se oženil s Mary Tuffleyovou a měli spolu dva syny a pět dcer. V roce 1703 se Defoe jako protestant bouřil proti katolickému králi, zúčastnil se lidového povstání a byl vězněn. Po návratu z vězení (pět měsíců) založil vlastní noviny, které vycházely 10 let.

Daniel Defoe zemřel 24.4.1731 v Moorfieldsu a je pohřben na Bunhill Fields. Defoe byl novinář, romanopisec, prozaik, autor dětské literatury a publicista. Mezi nejznámější díla patří Robinson Crusoe, Moll Flandersová, Kapitán Singleton a další.

Foto, zdroj: Wikipedia

 

Hodnocení obchodu na Zboží.cz

© AMIPA s.r.o. [https://www.prodej-knih.cz/]