Franz Kafka

Kafka Franz

*1883 - +1924

Německý spisovatel židovského původu Franz Kafka se narodil 3.7. 1883 na Starém Městě v blízkosti Staroměstského náměstí v Praze, kde také žil. Jeho rodiče vlastnili obchod s galanterním zbožím. Rodina patřila do střední židovské vrstvy. Měl tři mladší sestry. Navštěvoval německou základní školu a absolvoval na německém gymnáziu. Bral nepovinné hodiny češtiny. Vystudoval práva, avšak vzhledem k jeho velice uzavřené povaze se advokátem nikdy nestal. Po studiích se stal zaměstnancem Dělnické úrazové pojišťovny.

V roce 1917 onemocněl tuberkulózou a odjel na léčbu do Berlína, kde pobýval téměř rok. Po roce odjíždí do rakouského sanatoria, v kterém dne 3. 6. 1924 umírá. Pochován je na Olšanech na židovském hřbitově. Po jeho smrti vydal jeho nejlepší přítel Max Brod jeho díla. Sám Kafka ho prosil, aby po jeho smrti díla zlikvidoval, neboť byl ke svým dílům velice kritický. Psal povídky, romány, dopisy a drobné útvary aforistického rázu.

Mezi nejznámější díla patří román Nezvěstný (známý i pod názvem Amerika), Proces, povídky Venkovský lékař, Umělec v hladovění a dopisy Mileně a Ottle (sestra spisovatele) a rodině.

Foto, zdroj: newworldencyklopedia.org

Hodnocení obchodu na Zboží.cz

© AMIPA s.r.o. [https://www.prodej-knih.cz/]