Sapkowski Andrzej

Sapkowski Andrzej

Polský spisovatel Andrzej Sapkowski se narodil 21 června 1948 v Lodźi. Vystudoval ekonomiku. Než se stal profesionálním spisovatelem pracoval v zahraničním obchodu.

V roce 1986 vyšela jeho první povídka Zaklínač v polském časopise Fantastyka, který byl zaměřen na fantasy literaturu. Jeho příběh zaujal kritiky a měl velice kladné ohlasy a recenze. Následně vyšla další pokračování tohoto příběhu v několika sériích. To z něj učinilo začátkem devadesátých let nejznámějšího spisovatele Polska ve fantazijním žánru.

Je také nositelem mnoha ocenění. 5x získal cenu A. Zajdela. Tato cena je udělována nejlepším fantasy autorům v Polsku. Dále získal ve Španělsku cenu Ignotus Award. Cenu Paszport Polityki získal v roce 1997 za úspěch na mezinárodním literárním poli.

Knihy Sapkowskeho se překládají do mnoha jazyků a na základě jeho knih vznikly i televizní série a počítačové hry. Přesto, že je autorem mnoha fantazijních románů, nejznámější a nejoblíbenější je díky své obsáhlé sérii Zaklínač, která čítá 7 dílů.

Další oblíbenou ságou je Sága o Reinmarovi z Bělavy situovaná do období husitských válek.

Hodnocení obchodu na Zboží.cz

© AMIPA s.r.o. [https://www.prodej-knih.cz/]